Provoz turistického pendlu 2023 a cíle, které v dosahu Janova obsluhuje

Publikováno: 01.04.2023

V turistické sezóně 2023 budou Janov brázdit celkem tři autobusové linky:

   • č. 432 Janov – Janov „Na hájenkách“ (vstup do Divoké soutěsky) – Děčín – Jílové
   • č. 435 Schmilka – Hřensko – Janov – Janov „Na hájenkách“ (vstup do Divoké soutěsky) – Česká Kamenice
   • č. 441 Janov „Na hájenkách“ (vstup do Divoké soutěsky) – Janov – Hřensko (Pravčická brána) – Mezní Louka – Mezná (výstup z Divoké soutěsky)

Na všechny platí jízdné tarifu DÚK (Dopravy Ústeckého Kraje) a mezinárodní jízdenka Elbe/Labe.

 


441

Turistický pendl přes Janov č. 441 (Janov – Hřensko Mezná) jezdí od 29.4. do 29.10.2023.

Od 29.4. do 29.10. víkendově
Od 1.7. do 3.9. denně

Obsluhuje vstupy do Divoké Soutěsky (Janov „Na hájenkách“ a Mezná) a na Pravčickou bránu (Hřensko „Pravčická brána“).

Jízdní řád ke stažení zde.
Stanice je 50m od hotelu.

 


 

432

Naše běžná spojnice se světem č. 432 (Janov – Děčín – Jílové – Libouchec) jezdí celoročně, denně.

O víkendech zajíždí i na Labskou stráň (vyhlídka Belveder).

V současnosti jezdí ve výlukovém režimu přes Srbskou Kamenici. Díky tomu můžete objevit místa, kam se od nás jinak běžně veřejnou dopravou nedostanete, například lokalitu Nová Oleška. Naproti tomu ale autobus nově končí nejdále v Jílovém (obec, pod kterou spadá Děčínský Sněžník). Obnovení trasy do Libouchce očekáváme po dokončení výstavby kanalizace a obnovu dopravy v obci Kámen.

Jízdní řád ke stažení zde.
Stanice je 50m od hotelu.

Turistický přesah trasy:

  • všední dny:
   Janov – Janov „Na Hájenkách“ (vstup do Divoké Soutěsky, žlutá turistická stezka zpátky na Janov) – Růžová (rozhledna Růženka, žlutá turistická stezka zpátky na Janov) – Srbská Kamenice (žlutá turistická stezka přes Růžovský vrch a rozhlednu Růženka zpátky na Janov) – Huntířov / Nová Oleška (Oleššské rybníky, modrá turistická stezka přes biotop Nový svět a po silnici pak zpátky na Janov) – Kámen – Ludvíkovice – Děčín – některé spoje až Jílové.
  • víkendy:
   Janov – Janov „Na Hájenkách“ (vstup do Divoké Soutěsky, žlutá turistická stezka zpátky na Janov) – Růžová (rozhledna Růženka, žlutá turistická stezka zpátky na Janov) – Bynovec – Arnoltice – Labská Stráň (vyhlídka Belveder, po červené a žluté turistické stezce na Arnoltice a pak po silnici zpátky na Janov) – Arnoltice – Bynovec – Růžová – Srbská Kamenice (žlutá turistická stezka přes Růžovský vrch a rozhlednu Růženka zpátky na Janov) – Huntířov / Nová Oleška (Oleššské rybníky, modrá turistická stezka přes biotop Nový svět a po silnici pak zpátky na Janov) – Kámen – Ludvíkovice – Děčín – některé spoje až Jílové.

 


 

435

Turistický pendl přes Janov č. 435 (Schmilka – Česká Kamenice) jezdí od 1.4. do 29.10.2023.

Od 1.4. do 29.10. víkendově
Od 1.7. do 3.9. denně

Obsluhuje obce Schmilka – Hřensko – Janov – Růžová – Srbská kamenice – Jánská – Česká kamenice

Od našeho hotelu tak pohodlně dojedete do Hřenska (Pravčická brána), na Hájenky (letošní jediné východiště k Soutěskám), na Labskou Stráň (vyhlídka Belveder), do České Kamenice (Bratrské oltáře) i německé Schmilky (Schrammsteine). Stanice je 50m.

Jízdní řád ke stažení zde.

 

Zajímavosti, které linka č. 435 obsluhuje:

 

Schmilka

Východiště turistických tras na Schrammsteine (Šrámové kameny) s nádhernými výhledy na kaňon Labe a Sasko. Navazující autobusy do Bad Schandau. Vynikající domácí koláče pivo v místní pekárně s pivovarem.

 

Hřensko

Východiště turistické trasy na Pravčickou bránu. Nástupiště výletních lodí na Děčín a Bad Schandau. Převoz přes Labe k vlaku (stanice Schöna). Navazující autobusy na Děčín a Mezní Louku. Turistické informační centrum.

Janov

To jsme my 🙂
Nejvyšší rozhledna v regionu – s nejhezčím (protože kruhovým) rozhledem na celé České Švýcarsko, všechny stolové hory Saska i Labských pískovců, na vrcholy Lužických hor i Českého Štředohoří.

 

Růžová

Rozhledna Růženka. Východiště turistických tras na Růžovský vrch a Dolský mlýn. Koupaliště (arnoltický Biotop).

 

Labská Stráň – Arnoltice – Bynovec

Skalní vyhlídka Belveder. Koupaliště. Východiště turistických tras do Hřenska údolím Suché Kamenice, na Slunečnou bránu a děčínský Kvádrberk.

 

Srbská Kamenice

Turistické informační centrum. Přírodní rezervace Arba. Sympatická naučná stezka. Východiště turistických tras do Všemil, na Růžovský vrch, olešské rybníky a za dalšími cíli.

 

Janská

Podzemní továrna a koncentrační tábor Rabštejn. Východiště turistických tras na olešské rybníky a Českou Kamenici.

 

Česká Kamenice

Město, kde jsme žili, rostli a dodnes tam jezdíme za nákupy a gastronomií.
Koupaliště, Bratrské oltáře, Mariánská poutní kaple, vyhlídková věž místního kostela i hradní zříceniny, lesopark nad městem se spoustou skalních vyhlídek, turistický motoráček. Turistické informační centrum. Navazující vlakové i autobusové spoje do Šluknovského výběžku, Děčína, na Českolipsko a Liberecko.

 

Svým hostům toto všechno moc rádi poradíme.

S láskou k nim připravila Baru-Aru.

 

 

Bez nás by této linky nebylo …

Linka č. 435 je naším dítětem a odkazem podnikatelům v obcích regionu. Vymyslela ji naše Baru-Aru v době, kdy řídila cestovní ruch na Děčínsku. Linku jí tehdy pomohl prosadit a tedy v rámci dopravní obslužnosti finančně zajistit krajský zastupitel a děčínský primátor František Pelant. S přispěním Jiřího Raka z ops České Švýcarsko pak linka získala konkrétní rozměry. Jakkoli je to dlouho, jsme hrozně moc rádi, že linka jezdí dodnes.

 


 

Další turisticky zajímavé spoje (autobusy, lokálky, lodě) v naší lokalitě

Najdete na stránkách obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.