Provoz Divoké soutěsky 2023

Publikováno: 01.04.2023

Soutěsky Hřensko

Do Soutěsek to z našeho hotelu máte necelých 5km pěšky. Svézt se můžete soutěskou Divokou. Od hotelu jezdí i turistický autobus k nástupišti na Hájenkách.

Požár z roku 2022 ochromil pouze provoz Tiché (Edmundovy) soutěsky. Ta je zatím veřejnosti uzavřena. Funguje ale soutěska Divoká.

K Divoké soutěsce od nás dojdete po žluté a následně zelené turistické stezce. Tu jsme pro Vás osobně vymysleli, navrhli a ve spolupráci se Správou NP České Švýcarsko a Klubem českých turistů také zrealizovali.

Divoká soutěska je otevřena od 1. dubna 2023 do 5. listopadu 2023.

Provoz lodiček je v režimu okružní jízdy. To znamená, že od pokladny za Mezním Můstkem projedete Divokou soutěskou na její konec, kde se s Vámi lodička otočí a vrátí Vás zase zpět k pokladně nad Mezním Můstkem. V průběhu plavby není možné vystoupit a projít se po galeriích Soutěsky na Vysokou Lípu nebo Mezní Louku, jak jste byli zvyklí před požárem.

 

PROVOZNÍ DOBA

Divoká soutěska, je otevřena denně
01.04. – 03.10. 2023 od 09:00 do 18:00 hod. Poslední lodička: 17:40 hod.
04.10. – 05.11. 2023 od 09:00 do 17:00 hod. Poslední lodička: 16:40 hod.
PLAVBA NA LODIČKÁCH SE NEOBJEDNÁVÁ !!!

 

CENÍK VSTUPNÉHO

Ceník vstupného v Divoké soutěsce
PLATBA JEN V HOTOVOSTI
dospělí 100,- Kč
děti (od 3 do 15 let)   50,- Kč

 

MAPA – TRASA

Hotel U Zeleného stromu – Rozhledna Janov – Hájenky (2,3km po žluté) – Mezní Můstek – pokladna Divoké Soutěsky (2,4km po zelené). Celkem 4,7km pěšky od hotelu.

Přehledová mapa a doporučené výletní okruhy Soutěskou ke stažení zde (PDF; 1.16 MB)

 

AUTOBUSY č. 432 a 435 jedou 10x denně

Od 1.4.2023 je posílena autobusová doprava v úseku Janov – Hájenky. Od našeho hotelu se tak dostanete k východišti turistické stezky na Divokou Soutěsku přibližně 10x za den. Odsud pak už jen sestoupíte 2,4 km po zelené turistické stezce do Divoké Soutěsky. Autobusová zastávka pro běžnou linku č. 432 i turistický autobus č. 435 je pouhých 50m od hotelu.

 

Svým hostům se vším rádi poradíme. Od toho jsme tady – a domácí 🙂 🙂 🙂

Osobně se totiž podílíme na údržbě schůdnosti turistických tras a dostupnosti cílů v jejich dosahu.

 

P.S. Víte, že …

Bez nás by zelené turistické stezky z Hájenek na Divokou soutěsku nebylo?

Původní sestup do Soutěsky (na Mezní můstek) totiž v roce 2021 totálně zdemoloval kůrovec a stezka se musela uzavřít. Baru-Aru, Jakub, Hanička a Richard ji ale na vlastní riziko celou prolezli, prohlíželi, počítali a zapisovali postižené stromy až nakonec zjistili, že kůrovec problémově zasáhl jen horní část stezky. Její spodní část zůstala netknutá. A tak chodili a chodili a chodili – až našli vhodný a bezpečný sestup po hranici 1. zóny národního parku. Zrodil se tak nápad … následoval zákres do mapy, důvodová zpráva, jednání se značkaři KČT a Správou NP České Švýcarsko … a prostě … realizace se nám všem společnými silami povedla. Protože … takoví jsme tady my. Spolupracující a šikovní.

Členům KČT poskytujeme ubytování za zvýhodněné ceny?

Sami jsme totiž turisti …
O výhodách pro členy KČT se d
očtete zde.

 

 

Informace k provozu Soutěsky jsme pro Vás připravili z vlastní iniciativy, ve spolupráci se Správou NP České Švýcarsko a obcí Hřensko.
www.hrensko.cz