Hřebenovka - levný nocleh na 1 noc

Publikováno: 05.01.2024

O dálkové turistické trase i naší noclehárně pro poutníky, kteří se na stezku severním pohraničím vydali …

 

Ubytovna Hřebenovka - levné ubytování pro ty, kdo jdou dálkovou turistickou trasu severním pohraničím.

UBYTOVNA HŘEBENOVKA – levná verze ubytování v našem hotelu

V ubytovně jsou k dispozici povlečené matrace s polštáři, k přenocování je třeba mít vlastní spacák (nebo si připlatit lůžkoviny). Kapacita je 6 osob a obsazujeme ji do plna – bez ohledu na to, zda se ubytovaní mezi sebou znají. Toaleta a sprcha je společná. V ceně noclehu je snídaně. Ubytování je možné na 1 i více nocí.
Podrobnosti.

Ubytovnu Hřebenovka jsme pro poutníky a pocestné na vandru vytvořili dávno před obrodou stejnojmenné dálkové trasy. Naším záměrem bylo nízkorozpočtové sdílené ubytování na půdě našeho hotelu, které jsme okoukali na Labské boudě a vtipně nazvali Hřebenovka … protože je pod hřebenem střechy. Ale nebudeme popírat – teď se nám to hodí do krámu 🙂


Hřebenovka. Poskytujeme levné ubytování poutníkům, pocestným i vandrákům na dálkové trase s modrým hřebenem ve znaku.

Trasa HŘEBENOVKA – od Pradědu PŘES JANOV do Aše

Hřebenovka je dálková turistická trasa, která vede přes hřebeny pohraničních hor v severní části České republiky. Na území Českého Švýcarska se z 99% shoduje s poutní Stezkou Českem.

Ve znaku má modrý hřeben otočený břity vzhůru a na území Českého Švýcarska / Labských pískovců prochází naší obcí – Janov. Zastavte se proto u nás.

Jako místní odbor KČT (Klubu českých turistů) jsme se aktivně podíleli na jejích přípravách, a také realizaci.

 


Logo KČT Janov a Turistického magazínu

Hřebenovka v Turistickém magazínu KČT

Autor textu: náš kolega a zpravodaj Turistického magazínu KČT Martin Zíka
Publikováno 14.4.2023

Příznivcům turistiky jistě neuniklo, že i v Ústeckém kraji probíhají práce na vyznačení dalšího úseku dálkové trasy, která vede přes hřebeny pohraničních hor v severní části České republiky. Po vzoru prvorepublikové Hřebenovky, která vznikla díky spolupráci českých a německých turistických spolků a byla v podstatě první dálkovou evropskou trasou zaniknuvší v důsledku války, se nyní vyznačuje nová Hřebenovka podle pravidel moderních turistických tras. To znamená, že nevede úplně stejně, jako její předloha, avšak zohledňuje napojení na systém turistických služeb.

První úsek v Ústeckém kraji je již hotov. Prochází Lužickými horami, kde se napojuje na Hřebenovku Libereckého kraje a pokračuje Českým nizozemím, Českým Švýcarskem a oblastí Labských pískovců přes Děčín na Sněžník zatím do Petrovic.

Do konce letošního roku by měl Klub českých turistů Hřebenovku vyznačit i v oblasti východních Krušných hor, čímž dojde k propojení již hotových úseků v Libereckém a Karlovarském kraji. Tím bude dálková trasa Hřebenovka kompletní a povede od Pradědu v Hrubém Jeseníku až na Trojmezí v Ašském výběžku v délce několika set kilometrů. Její zdolání tedy bude pro turistickou veřejnost skutečnou životní výzvou.

Více informací o Hřebenovce v Ústeckém kraji najdete v Turistickém magazínu Martina Zíky.


Mapa Hřebenovky

Společný web celé Hřebenovky


Publikováno 19.4.2023, aktualizováno 5.1.2024